Центр технічної творчості та комп'ютерних технологій
Середа, 2020-08-05, 11:08 AM
Меню сайту
Відділи закладу
інформація
Курс валют

Курс валют от Fin.org.ua

Безкоштовні СМС

Мапа гостей
free counters
Free counters
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » HTML » Уроки HTML

що таке html? що таке теги?
У цій главі:


  • Що таке HTML?
  • Що таке теги?
  • Що з себе являє HTML-документ?
  • HTML редакторКожного разу, відкриваючи браузер, ви потрапляєте на веб-сайт, який складається з безлічі сторінок з різною інформацією. Основною технологією створення таких веб-сторінок є HTML.

Для загального розуміння давайте розглянемо невелику теорію про те, як браузер отримує сторінки в інтернеті. Щоб отримати веб-сторінку потрібно створити файл написаний на мові html і помістити його на веб-сервер. Веб-сервер - це звичайний комп'ютер з доступом в інтернет, який безперервно працює і чекає запитів від браузера. Будь сервер зберігає HTML-сторінки, картинки, аудіофайли та файли інших типів, коли сервер отримує запит від браузера на який-небудь ресурс (зображення, веб-сторінки тощо), він знаходить цей ресурс і висилає браузеру.

У даному самовчителі ми не будемо викладати ніякі сторінки на веб-сервер, всі прекрасно буде працювати і на вашому локальному комп'ютері.


Що таке HTML?

HTML - це мова для опису розмітки веб-сторінок. Це має на увазі, що сторінки, створені за допомогою нього, можуть бути переглянуті тільки за допомогою спеціальних програм (браузерів), встановлених на комп'ютерах користувачів.


  • HTML розшифровується як Hyper Text Markup Language (мова розмітки гіпертексту).
  • Він не є мовою програмування, це мова розмітки.
  • HTML використовує теги розмітки, щоб описати структуру веб сторінки .


Що таке теги?

Отже, ви дізналися, що HTML є ключем, завдяки якому браузер відображає сторінку. Але для того щоб вивести не просто потік тексту, без відступів, заголовків і абзаців, а чітко структуровану інформацію, браузер повинен інтерпретувати все теги, які оточують основний текст сторінки.

<a href="http://www.puzzleweb.ru/html/all_tags.php" target="_blank">HTML-теги</a> - це ключові слова або символи, укладені в кутові дужки, наприклад <body>, <h1> і т.д. За допомогою тегів браузер розпізнає структуру і значення вашого тексту, наприклад, вони повідомляють браузеру яка частина тексту є назвою, де починається новий абзац, що потрібно підкреслити і де розташувати зображення. Отримавши цю інформацію, браузер використовує вбудовані в нього за умовчанням правила про те, як відображати кожен з цих елементів.

Примітка: але задовольнятися настройками, які використовуються браузером за умовчанням не обов'язково. Можна додати власний стиль і правила редагування за допомогою мови <a href="http://www.puzzleweb.ru/css/00_teacher.php" target="_blank">CSS</a>, який визначає шрифт, колір, розмір і багато інших характеристик сторінки, але про це ви дізнаєтеся трохи пізніше.Що з себе являє HTML-документ?

HTML-документ - це звичайний текстовий файл c розширенням. Html або. Htm, який містить HTML-код. Далі буде описана інформація для тих, хто не знає як зберігати файли з потрібним розширенням.

Для того, щоб зробити з текстового файлу web-сторінку, вам треба всього навсього зберегти файл під іншим розширенням, робиться цієї так: файл → зберегти як → в рядку "ім'я файлу" можете написати, наприклад так: mypage.html → зберегти. Коли ви зберігаєте ваш HTML файл, ви можете використовувати. Htm або. Html розширення, різниці між ними ніякої немає.

Відкрити файл, збережений з розширенням. Htm або. Html, для перегляду в браузері можна двома способами:

  • кликнувши по ньому два рази лівою кнопкою миші
  • кликнувши по ньому правою кнопкою миші → відкрити за допомогою ... → вибрати потрібний вам браузер

При отриманні таких документів, браузер буде відображати їх у вигляді веб-сторінок, при цьому ви не побачите у вікні свого браузера відображення написаних вами тегів, тому що вони будуть інтерпретовані для відображення вмісту сторінки в потрібному вам вигляді.

Це виглядає приблизно так:

<html>
   <body>
     <h1> Мій перший заголовок </ h1>
     <p> Мій перший абзац </ p>
   </ body>
</ html>
Результат даного прикладу у вікні браузера:
У цьому прикладі:

текст між <html> і </ html> описує веб сторінку.
текст між <body> і </ body> містить відображуване вміст сторінки.
текст між <h1> і </ h1> визначає заголовок.
текст між <p> і </ p> визначає абзац.
На даному етапі вам варто просто подивитися, як виглядає HTML. Далі ми розглянемо все більш детально. А поки уважно вивчіть код і подивіться, як він відобразиться у вікні браузера.


HTML редактор

HTML документи можуть бути написані і відредаговані різними HTML редакторами, наприклад такими, як Dreamweaver або Visual Studio.

Тим не менш, вивчаючи HTML з даного самовчителю, для редагування HTML-документа ви можете використовувати простий текстовий редактор (наприклад Блокнот), але зручніше редагувати буде, якщо ви скачаєте notepad + + або geany, так як там є підсвічування коду. Використання текстового редактора це найкращий спосіб, щоб дізнатися і запам'ятати елементи HTML
.


Джерело: http://www.puzzleweb.ru/html/00_teacher.php
Категорія: Уроки HTML | Додав: Паша (2013-01-17) | Автор: Паша E
Переглядів: 751 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Кібербезпека
Кібербезпека та захист інформації. Презентація Кібербезпека
Наша кнопка


електронна скринька

cttkt@ukr.net

Годинник
Слухай українське
УХ - радіо

Сайти Рівненщини
партнери сайту
Уроки HTML
Урок 1
Урок 2
Друзі Сайту

Категорії розділу
Уроки HTML [26]
Уроки HTML
Kostopil © 2020