Кожного разу, відкриваючи браузер, ви потрапляєте на веб-сайт, який складається з безлічі сторінок з різною інформацією. Основною технологією створення таких веб-сторінок є HTML.
Для загального розуміння давайте розглянемо невелику теорію про те, як браузер отримує сторінки в інтернеті. Щоб отримати веб-сторінку потрібно створити файл написаний на мові html і помістити його на веб-сервер. Веб-сервер - це звичайний комп'ютер з доступом в інтернет, який безперервно працює і чекає запитів від браузера. Будь сервер зберігає HTML-сторінки, картинки, аудіофайли та файли інших типів, коли сервер отримує запит від браузера на який-небудь ресурс (зображення, веб-сторінки тощо), він знаходить цей ресурс і висилає браузеру.
У даному самовчителі ми не будемо викладати ніякі сторінки на веб-сервер, всі прекрасно буде працювати і на вашому локальному комп'ютері.
Що таке HTML?
HTML - це мова для опису розмітки веб-сторінок. Це має на увазі, що сторінки, створені за допомогою нього, можуть бути переглянуті тільки за допомогою спеціальних програм (браузерів), встановлених на комп'ютерах користувачів.
HTML розшифровується як Hyper Text Markup Language (мова розмітки гіпертексту).
Він не є мовою програмування, це мова розмітки.
HTML використовує теги розмітки, щоб описати структуру веб сторінки .
Що таке теги?
Отже, ви дізналися, що HTML є ключем, завдяки якому браузер відображає сторінку. Але для того щоб вивести не просто потік тексту, без відступів, заголовків і абзаців, а чітко структуровану інформацію, браузер повинен інтерпретувати все теги, які оточують основний текст сторінки.