Центр технічної творчості та комп'ютерних технологій
Понеділок, 2019-11-18, 7:35 PM
Меню сайту
Відділи закладу
інформація
Курс валют

Курс валют от Fin.org.ua

Безкоштовні СМС

Мапа гостей
free counters
Free counters
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » посібники

Юні користувачі персонального комп’ютера
[ Викачати з сервера (125.8 Kb) ] 2014-04-28, 5:14 PM
Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки визначають одним із пріоритетних напрямів державної політики – науково-технічний та інноваційний розвиток України. Розвиток інформаційного суспільства в Україні передбачає широке впровадження ІКТ в усі сфери суспільного життя, науку, освіту, культуру, охорону здоров’я тощо. Великі можливості для впровадження ІКТ мають позашкільні навчальні заклади, які надають знання, формують вміння за інтересами, створюють умови для розвитку творчого потенціалу дітей і підлітків. Зокрема, Костопільський центр технічної творчості та комп’ютерних технологій – це новий тип закладу в системі позашкільної освіти, який свою діяльність спрямовує на залучення вихованців до активної пізнавальної діяльності з набуття техніко-технологічних знань, умінь та навичок, науково-дослідної роботи, розширення сфери інтересів дітей з технічних видів спорту, організацію їх змістовного дозвілля, задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів і здібностей.
З метою забезпечення доступності та якості освітніх послуг у закладі, організовано роботу 66 творчих об’єднань за 24 профілями, в яких навчається 980 вихованців. Підтримувати високий рівень освітнього процесу в закладі допомагає сучасне обладнання та устаткування. Просторі навчальні класи і лабораторії оснащені сучасною комп’ютерною та оргтехнікою, відео- та фото-камери, DVD-програвачі тощо. Усі комп’ютери під’єднані до Інтернет-мережі.
Найбільш потужно ІКТ-технології використовуються при організації навчально-виховного процесу у відділах інформатики та обчислювальної техніки, спортивно-технічному.
Відділ інформатики та обчислювальної техніки об’єднує гуртки: «Юні користувачі ПК», «Комп’ютер + англійська мова», «ВЕБ-дизайн», «Відеосту-дія», «Технічне моделювання та конструювання + комп’ютер», «Початкове технічне моделювання з розвитком творчої уяви», «Початкове технічне моделювання», «Оператор комп’ютерного набору», в яких навчається 510 вихованців.
Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки та різноманітного програмного забезпечення – одна з характерних прикмет сучасного суспільства. Інформаційні технології, основним компонентом яких є комп’ютер, проникають в усі сфери людської діяльності.
В Центрі технічної творчості та комп’ютерних технологій широко впроваджуються в навчальний процес нові інформаційні технології. Ця діяльність включає розробку та використання методично-практичного забезпечення, ефективне застосування програмних засобів та систем комп’ютерного навчання і контролю знань, системну інтеграцію цих технологій в існуючий навчальний процес та організаційні структури.
Отже, значного прогресу у галузі освіти можна досягти з упровадженням відповідних інформаційних комп’ютерних технологій, що зможуть зробити процес здобуття освіти більш гнучким, індивідуалізованим. Виникає необхідність визначення можливостей розвитку й виховання гуртківців у рамках функціонування освітнього середовища позашкільного навчального закладу реалізованого на базі інформаційно-комунікаційних технологій.
Наш досвід дозволяє стверджувати, що використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі позашкільного закладу дає можливість:
• організувати самостійну творчу роботу вихованців, спрямовану на розвинення професійних схильностей;
• розвивати уміння ефективно знаходити, подавати та структурувати інформацію;
• оволодівати сучасними програмними засобами;
• формувати інформаційну культуру для повноцінного використання інформаційного простору;
• розвивати уміння спілкуватися за допомогою електронних засобів обміну інформацією.
Метою даного посібника є допомога педагогам у роботі гуртка «Юні користувачі персонального комп’ютера». Розміщені методичні та практичні рекомендації щодо теоретичних та практичних відомостей згідно програми з позашкільної освіти: науково-технічний напрям (Інформаційно-технічний профіль) рекомендованої Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (2012 р.).

І. Гончарук, директор Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій м. Костопіль
Категорія: посібники | Додав: Ledy_L
Переглядів: 1594 | Завантажень: 169 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 vikad1972  
Доброго дня, де можна придбати повну версію даного посібника.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Форма входу
Кібербезпека
Кібербезпека та захист інформації. Презентація Кібербезпека
Наша кнопка


електронна скринька

cttkt@ukr.net

Годинник
Слухай українське
УХ - радіо

Сайти Рівненщини
партнери сайту
Уроки HTML
Урок 1
Урок 2
Друзі Сайту

Категорії розділу
Розробки Уроків [1]
Розробки Уроків
посібники [8]
методичні посібники
Програма гуртків [9]
Програма гуртків
Корисна література [0]
книги, журнали
XXXL [1]
Листи [1]
Накази МОН [10]
Постанови КМУ [6]
Програми [1]
Розпорядження [1]
Самоврядування [2]
Укази ПУ [6]
Наші журнали [2]
журнал "Гурток"
Публічна інформація [1]
Kostopil © 2019